Новости

Тепла та майже суха погода призвела до подальшого зниження вологозапасів у ґрунті

Тепла та майже суха погода призвела до подальшого зниження вологозапасів у ґрунті
Кінець третьої декади вересня - початок першої декади жовтня, не зважаючи на деяке похолодання, характеризувалися теплою, як для цього періоду погодою. Опади у вигляді дощу спостерігалися на більшій частині території країни, але кількість їх була незначною.

Середня температура повітря знаходилася у широких межах - від 6,0 до 19,9 0С і була на 3,7-11,2 0С вище норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 24,2-29,0 0С, мінімальна - у найпрохолодніші ночі знижувалася до 2,0-7,9 0С.

Опади у вигляді дощу пройшли протягом останнього тижня, але кількість їх була різною - від 1-5 мм на півночі до 42-96,9 мм на заході.

За даними Украгрометеоцентру станом на 30 вересня опадів на переважній частині території країни не було або їх кількість не перевищила 2-6 мм (11-38 % норми), у Вінницькій та Житомирській областях - 8-9 мм (47-53 % норми). На Волині та Закарпатті у середньому за декаду випало близько норми опадів (17-24 мм). У Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Чернівецькій областях їх кількість за декаду становила 29-46 мм (165-231 % норми).

Добовий максимум опадів у багатьох районах західних областей та місцями в Одеській області досягав 21-36 мм (1-2 декадні норми).

Агрометеорологічні умови впродовж останнього тижня були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур. Продовжується збирання урожаю пізніх та сівба озимих зернових культур. Тепла та майже суха погода призвела до подальшого зниження вологозапасів у ґрунті.

За даними ННЦ "Інститут землеробства НААН" посіви сої усіх груп стиглості знаходяться переважно у задовільному стані і перебувають у фазі "повна стиглість". Вологість зерна становить 12-13 %.

Рослини кукурудзи знаходяться у фазі "повна стиглість", вологість зерна - 16 %.

У буряків цукрових продовжується ріст коренеплодів. Станом на 04 жовтня середня вага коренеплоду в Україні, за даними Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, становить 702 г, а цукристість, у зв‘язку з опадами, які пройшли протягом останнього тижня в деяких регіонах зменшилася до 17,2 %.

За інформацією Інституту кліматично орієнтованого господарства НААН в Одеській області ріпак озимий, що висівався 29 серпня, залежно від попередника зараз знаходиться у фазі "формування 4-6 листків". За сівби пшениці озимої 23 вересня дружні сходи отримано на п‘яту добу.

Тепла та суха погода у цьому регіоні сприяла збиранню пізніх культур, яка йде до завершення. Врожайність соняшнику, внаслідок недобору насіння через дуже посушливі погодні умови упродовж вегетації, у господарствах різних форм власності коливається від 0,5 до 1,8 т/га, лише на окремих полях, де випала достатня кількість опадів урожайність його вища - за 2,0 т/га.

Станом на 3 вересня в умовах Житомирської області, за повідомленням Інституту сільського господарства Полісся НААН, на більшості площ пізні ярі культури (соняшник, кукурудза, соя, просо) перебувають на завершальному етапі дозрівання насіння або мають повну стиглість. Стан посівів в основному добрий та задовільний. Погода сприяє проведенню збиральних робіт.

Озимий ріпак перебуває у фазі "утворення розетки", озимі зернові культури - у фазі "сходи - початок кущіння". Внаслідок тривалих посушливих умов місцями відмічено зрідженість та нерівномірність посівів.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация