Новости

Міжнародні котирування цукру спричиняють зростання цін на основні продовольчі товари

Міжнародні котирування цукру спричиняють зростання цін на основні продовольчі товари
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) повідомила, що світові ціни на продовольчі товари зросли у вересні найшвидше за 18 місяців, при цьому котирування зросли для всіх охоплених груп товарів, очолюваних цукром.

Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, що продаються у всьому світі, у вересні становив у середньому 124,4 пункту, що на 3,0 відсотка більше, ніж у серпні, і на 2,1 відсотка вище, ніж відповідне значення роком раніше.

Індекс цін на цукор ФАО зареєстрував найбільше зростання у вересні - на 10,4 відсотка. Це було викликано погіршенням перспектив урожаю в Бразилії та занепокоєнням, що рішення Індії зняти обмеження на використання цукрової тростини для виробництва етанолу може вплинути на експортні пропозиції з країни.

Індекс цін на зернові ФАО зріс на 3,0 відсотка протягом місяця, на чолі з підвищенням експортних цін на пшеницю та кукурудзу. Міжнародні ціни на пшеницю зросли в основному через занепокоєння щодо надмірно вологих умов у Канаді та Європейському Союзі, хоча це було частково компенсовано поставками з Чорноморського регіону за конкурентними цінами. Світові ціни на кукурудзу також зросли під впливом низького рівня води на ключових транспортних маршрутах уздовж річки Мадейра в Бразилії та річки Міссісіпі в Сполучених Штатах Америки. І навпаки, індекс цін на весь рис ФАО знизився на 0,7 відсотка, частково відображаючи загалом спокійну торговельну діяльність.

Індекс цін на рослинну олію ФАО зріс на 4,6 відсотка порівняно з серпнем, причому пальмова, соєва, соняшникова та ріпакова олії підвищилися. Підвищення міжнародних цін на пальмову олію було пов‘язано з нижчим, ніж очікувалося, виробництвом у основних країнах-виробниках Південно-Східної Азії, тоді як відновлення котирувань соєвої олії відбулося в основному через нижчі, ніж очікувалося, обсяги переробки в Сполучених Штатах Америки.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО зріс на 3,8 відсотка у вересні, причому котирування зросли на незбиране сухе молоко, сухе знежирене молоко, масло та сир.

Індекс цін на м‘ясо ФАО зріс на 0,4 відсотка, в основному через підвищення цін на м‘ясо птиці, викликане сильним імпортним попитом на бразильський продукт. Світові ціни на яловичину та свинину залишилися стабільними, а на баранину дещо знизилися порівняно з серпневим рівнем.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация