Ситуація загострилася через відсутність належних кроків із боку влади. Особливе невдоволення серед іспанських фермерів викликали коментарі міністра сільського господарства Іспанії Луїса Планаса, який високо оцінив якість українського зерна та заявив про необхідність його імпорту через "розумні ціни". Міністр також звинуватив місцевих виробників у завищених очікуваннях, що спричинило зростання витрат на утримання тваринництва.
У відповідь на це Unión de Uniones заявила, що фермери готові вийти на вулиці з тракторами, якщо уряд та ЄС не переглянуть свою позицію щодо імпорту з України. Профспілка вважає, що влада давно мала звернутися до Європейської комісії з проханням запровадити митні збори на пшеницю та кукурудзу, які імпортуються з України, з метою захисту внутрішнього ринку.
Національний координатор спілки Луїс Кортес наголосив, що іспанські фермери більше не можуть продавати зерно нижче собівартості, одночасно змушені купувати корми за все вищими цінами. Він зазначив, що аграрії не можуть постійно нести на собі тягар політичних рішень, які ухвалюються на рівні ЄС.
Організація також наполягає на запровадженні жорсткого контролю за якістю імпортованого зерна, щоб гарантувати його відповідність стандартам.
Нагадаємо, що 25 вересня Союз фермерів і тваринників Іспанії провів акцію протесту в порту Сантандер, вимагаючи розвязати проблему зростання імпорту українського зерна.
За даними спілки, у 2023 році обсяг імпорту зернових з України досяг майже 8,4 млн тонн, а за першу половину 2024 року - близько 6,5 млн тонн.
Еще нет отзывов. Будьте первым!