Новости

Спалахи африканської чуми свиней почастішають в осінній період в Україні - Держспоживслужба

Спалахи африканської чуми свиней почастішають в осінній період в Україні - Держспоживслужба
Очікується, що кількість випадків африканської чуми свиней (АЧС) буде зростати в осінній період, так як однією із причин є занесення вірусу (через одяг та взуття) після походу до лісу, наприклад, збирання грибів чи ягід, та годування свиней свіжозібраними кормами, наприклад, кукурудзою, йдеться в інформації Держспоживслужби.

Станом на 1 вересня 2024 року в Україні зареєстровано 60 випадків АЧС, з яких 12 виявлено у дикій природі. В Україні зареєстровано 13 випадків АЧС у господарствах, що спеціалізуються на вирощуванні свиней.

"Єдиною профілактикою запобігання АЧС є тільки дотримання основних правил біобезпеки - таку фразу необхідно донести до власників господарств з утримання свиней. У нас є підтримка від міжнародних організацій та українських асоціацій щодо впровадження алгоритму дій стосовно зниження ризиків захворювання на АЧС. Тому що будь-які намагання самотужки вийти з цієї ситуації лише додатково її ускладнять та сприятимуть подальшому поширенню інфекції", - зазначив Олег Осіян, перший заступник голови Держпродспоживслужби.

Окрім того, важливою складовою профілактики АЧС є здійснення ветеринарно-санітарних заходів в лісових господарств під час мисливського полювання та утримання свиней в мисливських господарств. Також важливим моментом є вилучення та безпечне знищення туш диких свиней, які загинули внаслідок захворювання АЧС. Так як вірус виживає в лісі, навіть якщо в ньому не має жодного дикого кабана.

"В Україні найбільшою групою ризику є приватні домогосподарства зі свійськими свинями, адже саме вони становлять основну частку випадків захворювання. Це є факт на сьогодення. Держпродспоживслужба щоденно здійснює моніторинг ситуації щодо АЧС. Кожна ймовірна підозра спалаху повинна бути на контролі фахівців ветеринарної медицини", - наголосив Володимир Кустуров, заступник голови Держпродспоживслужби.

На думку директора департаменту безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужби Ігора Лоцкіна, боротьба з африканською чумою свиней (АЧС) в Україні все частіше перетворюється на проблему, яку намагаються вирішити виключно ветеринарні спеціалісти, тоді як Держпродспоживслужба не має повного функціоналу для ефективного зупинення поширення цього захворювання. Для подолання АЧС необхідна чітка координація та злагоджені дії всіх дотичних органів державної влади, місцевого самоврядування, профільних асоціацій, громадських організацій та бізнесу з конкретним розподілом функцій і відповідальністю.

За даними Держпродспоживслужби за останні 10 років в Україні спостерігається поширення епізоотії АЧС, що спричиняє щорічні економічні втрати бізнесу, погіршує інвестиційну привабливість свинарства та ускладнює експорт. Наразі Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики працює над розробкою механізму зонування, порядку виплат винагороди за знайдені трупи свиней та змін до інструкції з профілактики і ліквідації АЧС.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация