Зазначається, що, на відміну від сої, соняшнику та ріпаку, сировину для пальмової олії збирають цілий рік, і для її вирощування потрібно менше землі, тому вона зазвичай дешевша. Так, ще в листопаді 2022 року пальмову олію продавали на 782 дол./т дешевше, ніж соєву.
Наразі ж пальмові плантації в Індонезії та Малайзії, на які припадають 85% світового виробництва, стикаються з проблемами. Дрібні фермери неохоче вирубують старі дерева і не хочуть висаджувати нові. Бо щоб нові дерева почали плодоносити, потрібно від чотирьох до п‘яти років, тоді як для сої - близько шести місяців.
Через це цього року ціни на пальмову олію, яка широко використовується в продуктах харчування, косметиці та кормах для тварин, зросли на 10%, тоді як соєва олія подешевшала приблизно на 9%. На ціну соєвої олії також вплинули кращі перспективи врожаю в таких країнах, як США.
Проте основні споживачі пальмової олії, такі як кондитерські компанії, а також ресторани та готелі в Індії, навряд чи будуть шукати її замінники негайно. Крім того, ціни на пальмову олію буде підтримувати попит на виробництво біодизелю в Індонезії.
Як повідомляла "Агро Перспектива", 4 вересня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми (реєстр. №5148).
Що передбачає законопроект?
1. Повну заборону використання гідрогенізованих рослинних жирів і олій та інших шкідливих трансжирів у дитячому харчуванні.
2.Використання гідрогенізованих рослинних жирів і олій відповідно до європейських практик: не більше 2-х грамів на 100 грам загальної кількості всіх жирів у продукті.
3.Обов‘язкове маркування харчових продуктів, що містять рафіновані олії рослинного походження.
4.Приведення українського законодавства у сфері дитячого харчування до вимог законодавства держав членів Європейського союзу".
За інформацією ВР, прийнятий акт врегульовує питання, що стосується безпечності та якості харчових продуктів та імплементує Регламент ЄС №1925/2006 щодо трансжирних кислот, крім трансжирних кислот, що містяться в жирі тваринного походження.
Законом пропонується, зокрема:
встановити граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах (не більше, ніж 2 грами на 100 грамів загальної кількості всіх жирів, що містяться в харчовому продукті);
заборонити використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів у дитячому харчуванні;
заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
зобов‘язати операторів ринку при постачанні харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах;
чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.
Еще нет отзывов. Будьте первым!