На кінець вересня посіяні площі пшениці відстають від минулорічних показників на 145 тис га.
Нагадаємо: станом на кінець вересня 2023 року аграрії України посіяли 2 179 тис. га озимих культур під урожай 2024 року. Озимого ріпаку - 1 038 тис. га, зернових - 1141 тис. га, з яких: пшениці - 1024 тис. га, ячменю - 74 тис. га, жита - 42 тис. га.
Фермери кажуть, що посівній заважає несприятлива погода.
За спостереженнями вчених Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, дотримання строків сівби та правильний вибір сортів (з урахуванням агробіологічних особливостей та напряму використання) буде сприяти більш повній реалізації генетичного потенціалу зернової продуктивності і стабільній урожайності та якості отриманої продукції.
Сорти інтенсивного типу більш вибагливі до високого агрофону, кращих попередників, достатнього ресурсного забезпечення, тобто інтенсивних технологій вирощування. За умов порушення елементів технології буде отримано низьку урожайність культур. Сорти напів інтенсивного типу менш чутливі до зміщення строків сівби, придатні для використання при звичайних технологіях вирощування по гірших попередниках. Можуть вирощуватися на збіднених на поживні речовини полях, але добре реагують на підживлення мінеральними добривами, характеризуються добрим відростанням після перезимівлі та кущаться інтенсивніше навесні, менше реагують на посуху і надмірну кількість опадів, а також підвищенням урожайності та покращенням якості зерна.
Еще нет отзывов. Будьте первым!