Новости

ФАО вважає відкриту торгівлю наріжним каменем глобальної продовольчої безпеки

ФАО вважає відкриту торгівлю наріжним каменем глобальної продовольчої безпеки
G20 може зробити значний внесок у глобальну продовольчу безпеку, сприяючи прозорості ринку, утримуючись від прийняття торговельних обмежень і пожвавивши сільськогосподарські переговори у Світовій організації торгівлі (СОТ), Генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ( FAO), QU Dongyu, сказав у п‘ятницю на зустрічі G20 міністрів сільського господарства в Бразилії.

ФАО давно відстоює переваги відкритої, заснованої на правилах торгівлі для глобальної продовольчої безпеки. Торговельна політика, яка сприяє відкритості та зменшує бар‘єри, не лише допомагає стабілізувати ціни на продовольство та забезпечує постійне постачання різноманітних харчових продуктів, а й сприяє міжнародній співпраці. Беручи участь у торгівлі, країни можуть обмінюватися знаннями, технологіями та передовим досвідом, що може допомогти покращити сільськогосподарську практику та підвищити стійкість до зміни клімату, сказав Цюй.

Згідно з аналізом даних ФАО, торгівля полегшує доступ до більшої кількості та нижчих цін на всі продукти харчування та значно сприяє різноманітності раціону, збільшуючи кількість продуктів, що постачаються країнами, вдвічі. Генеральний директор сказав, що ці наслідки є значними для країн-чистих імпортерів продовольства, знову підтверджуючи даними та переконливими доказами, що торгівля сільськогосподарською продукцією є важливою для глобальної продовольчої безпеки та харчування.

У своєму виступі на зустрічі міністрів сільського господарства Великої двадцятки щодо стійких продовольчих систем і торгівлі сільськогосподарською продукцією, що відбулася в Шапада-дус-Гімарайнш, Генеральний директор закликав G20 продовжувати сприяти прозорості ринку, наприклад, через Інформаційну систему сільськогосподарського ринку (AMIS). , ключовим членом якої є ФАО, а також шляхом надання підтримки у формі даних та інформації.

Цюй також підкреслив згубні наслідки торговельних обмежень, які можуть порушити баланс пропозиції та попиту на продовольство в різних регіонах. Ці обмеження не тільки завдають шкоди глобальній продовольчій безпеці, але й створюють хвилевий ефект між країнами, поглиблюючи проблему та зрештою підриваючи глобальні зусилля щодо забезпечення стабільного та доступного постачання продовольства для всіх, попередив він.

Нарешті, G20 має сприяти пожвавленню сільськогосподарських переговорів у СОТ.

"Багатосторонність і вільна, справедлива, передбачувана, недискримінаційна та заснована на правилах багатостороння торгова система є ключовими для сприяння розвитку сільського господарства та сільських районів і сприяння глобальній продовольчій безпеці та покращенню харчування", - сказав Цюй.

Оскільки глобальні агропродовольчі системи стикаються з безпрецедентним тиском, вкрай важливо перетворити їх на більш ефективні, більш інклюзивні, більш стійкі та більш стійкі для забезпечення продовольчої безпеки, екологічної стійкості та економічного процвітання для майбутніх поколінь, сказав Генеральний директор.

Це означає виробляти більше з меншими витратами шляхом впровадження практик, які мінімізують вплив на навколишнє середовище, наприклад викиди парникових газів, і зберігають біорізноманіття. Це також передбачає оптимізацію використання таких ресурсів, як вода, енергія, пестициди та добрива, а також зменшення втрат їжі. Такі методи, як консерваційний обробіток ґрунту, інтегрована боротьба зі шкідниками та диверсифікація культур, допомагають зменшити використання агрохімікатів, покращити стан ґрунту та збільшити біорізноманіття.

Водночас інновації та технології відіграють вирішальну роль у розвитку стійких агропродовольчих систем - від точного землеробства та цифрового землеробства до біотехнологій та відновлюваних джерел енергії.

"Інвестуючи в дослідження та розробки, ми можемо відкрити нові рішення для проблем, з якими стикаються наші агропродовольчі системи, і рухатися вперед до більш сталого майбутнього", - сказав QU.

Іншим важливим аспектом стійких агропродовольчих систем є сприяння соціальній справедливості. Це передбачає забезпечення всім людям доступу до поживної та доступної їжі та підтримку засобів до існування дрібних фермерів і сільських громад.
У цьому контексті Стратегічна рамка ФАО на 2022-2031 роки побудована навколо концепції чотирьох кращих: краще виробництво, краще харчування, краще навколишнє середовище та краще життя - не залишаючи нікого осторонь.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация