Новости

Індекс продовольчих цін ФАО знизився у серпні: нижчі ціни на цукор, м‘ясо та крупи компенсували зростання цін на молочку та олію

Індекс продовольчих цін ФАО знизився у серпні: нижчі ціни на цукор, м‘ясо та крупи компенсували зростання цін на молочку та олію
Індекс цін на продовольство ФАО* (FFPI) у серпні 2024 року склав 120,7 пункту, що незначно нижче переглянутого показника за липень, оскільки зниження індексів цін на цукор, м‘ясо та зернові переважало зростання цін на рослинні олії та молочні продукти. Порівняно з історичними рівнями, FFPI у серпні був у середньому на 1,1 відсотка нижчим за відповідне значення рік тому та на 24,7 відсотка нижче свого піку в 160,3 пункту, досягнутого в березні 2022 року.

Середній індекс цін на зернові ФАО становив 110,1 пункту в серпні, що на 0,6 пункту (0,5 відсотка) менше, ніж у липні, і на 14,9 пункту (11,9 відсотка) від його значення в серпні 2023 року. Світові експортні ціни на пшеницю впали в порівнянні з попереднім місяцем, відображаючи слабкий міжнародний попит і сильну конкуренцію серед експортерів, особливо через постачання з Чорного моря за конкурентними цінами. Більше, ніж очікувалося раніше, виробництво пшениці в Аргентині та Сполучених Штатах Америки також сприяло пом‘якшенню цінового тону. Навпаки, світові ціни на кукурудзу трохи зросли, в основному через занепокоєння щодо впливу спеки на врожайність у Європейському Союзі та деяких частинах Сполучених Штатів Америки. Зменшення внутрішніх поставок в Україні з переглядом у бік зниження прогнозу виробництва в країні також надали підтримку. Серед інших фуражних зернових світові ціни на ячмінь впали, а на сорго зросли. Індекс цін на весь рис ФАО зріс на 0,6 відсотка в серпні, оскільки котирування рису, що не є Indica, дещо зросли під впливом сезонних обмежень і підвищення курсу деяких країн-експортерів щодо долара США.

Індекс цін на рослинну олію ФАО в серпні становив у середньому 136,0 пунктів, що на 1,0 пункт (0,8 відсотка) більше за місяць і досягло найвищого рівня з січня 2023 року. Незначне підвищення в основному відображало підвищення світових цін на пальмову олію, що більш ніж компенсувало падіння сої. , котирування соняшникової та ріпакової олії. Міжнародні ціни на пальмову олію зростають третій місяць поспіль. Незважаючи на сезонне зростання, виробництво в Індонезії залишалося нижче свого повного потенціалу, що підтримувало світові ціни. І навпаки, міжнародні ціни на соєву олію знизилися, в основному під впливом перспектив значного світового виробництва сої в сезоні 2024/25. Водночас після кількох місяців зростання світові ціни на соняшникову та ріпакову олії також впали, значною мірою відображаючи, відповідно, уповільнення глобального попиту та сезонний тиск на врожай ріпаку в Канаді.

Середній індекс цін на молочні продукти ФАО в серпні склав 130,6 пункту, що на 2,8 пункту (2,2 відсотка) більше, ніж у липні, і на 16,3 пункту (14,2 відсотка) вище відповідного значення рік тому. Міжнародні котирування цін на всі молочні продукти зросли в серпні, причому ціни на незбиране сухе молоко зросли найбільше через сплеск імпортного попиту на спотові поставки та обмежені запаси в основних регіонах-виробниках. Міжнародні ціни на вершкове масло та сухе знежирене молоко зросли, причому котирування на масло досягли найвищого рівня за весь час, завдяки підвищенню попиту на найближчі та довгострокові поставки та певній невизначеності щодо достатності поставок молока в Західній Європі, незважаючи на падіння цінових котирувань в Океанії через зниження попиту та очікування сезонного зростання поставок молока. Тим часом світові ціни на сир зросли через обмежені запаси та зменшення виробництва сиру в Європі в поєднанні зі збільшенням глобального попиту на імпорт.

Середній індекс цін на м‘ясо ФАО* у серпні склав 119,5 пункту, що на 0,9 пункту (0,7 відсотка) менше, ніж у липні, але все ще на 4,3 пункту (3,7 відсотка) вище відповідного значення минулого року. Міжнародні котирування цін на м‘ясо птиці в серпні впали, відображаючи тривалий вплив добровільного призупинення експорту, пов‘язаного з хворобою Ньюкасла, на бразильські котирування цін, незважаючи на те, що уряд оголосив про припинення спалаху через тиждень після оголошення. Світові ціни на м‘ясо свинини знижуються другий місяць поспіль через слабкий імпортний попит на тлі достатньої експортної наявності в основних регіонах-виробниках. Після трьох місяців стрімкого зростання міжнародні ціни на баранину незначно знизилися в серпні через уповільнення імпортних закупівель, особливо в Китаї. Навпаки, світові ціни на яловичину дещо зросли через вплив сезонного скорочення поставок тварин на забій в Океанії.

Середній індекс цін на цукор ФАО становив 113,9 пункту в серпні, що на 5,7 пункту (4,7 відсотка) менше, ніж у липні і цілих 34,3 пункту (23,2 відсотка) від свого значення рік тому, досягнувши найнижчого рівня з жовтня 2022 року. Падіння в серпні в основному було зумовлене покращенням прогнозів виробництва на сезон 2024/25 у Таїланді та Індії, після сприятливі дощі, які сприяли посівам цукрової тростини. Крім того, нижчі міжнародні ціни на сиру нафту ще більше спричинили зниження цін на цукор. Однак наприкінці серпня занепокоєння щодо впливу пожеж на поля цукрової тростини в ключових районах Бразилії, а також повідомлення про нижче, ніж очікувалося, виробництво цукру в першій половині місяця, підкріпили різке зростання світових цін на цукор, що стримували загальне падіння в порівнянні з попереднім місяцем.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация