У посівах сої триває шкідлива діяльність павутинного кліща, тютюнового трипса, попелиці, гусениць акацієвої вогнівки, листогризучих совок. Пошкодженість рослин становить 3-15%. Аскохітозом, септоріозом, альтернаріозом, кореневими гнилями, пероноспорозом, церкоспорозом, бактеріальним опіком, жовтою мозаїкою охоплено 2-8, макс. 12-16% рослин.
Подекуди посіви соняшнику пізніх строків посіву продовжують пошкоджувати геліхризова попелиця (3-14, осередково до 24% рослин у слабкому ступені), соняшникові вогнівка, шипоноска (1-8, в осередках до 15%), гусениці бавовникової совки та інших листогризучих совок (2-8%). Фомозом, септоріозом, фомопсисом, пероноспорозом, фузаріозним в‘яненням, білою та сірою гнилями, іржею охоплено 2-12, макс. до 21% (септоріоз - Волинська, Харківська обл., фомоз - Миколаївська, Сумська обл., пероноспороз - Тернопільська обл.) рослин.
У посівах цукрових буряків триває шкідливість бурякових листкової попелиці, щитоносок, мух, осередково совок, якими заселено та пошкоджено 2-15% рослин. На 2-8, осередково 12-18% рослин обліковують церкоспороз, фомоз, борошниста роса, рамуляріоз, вірусну жовтяницю, кореневі гнилі у слабкому, подекуди середньому ступенях. У господарствах Хмельницької області на буряках виявляють захворювання на паршу (звичайна, пояскова), суху гниль, які обліковують на 3-5% коренеплодів.
Спекотна погода спричинила всихання бадилля картоплі, що призупинило розвиток личинок колорадського жука та викликало міграцію дорослих жуків у пошуках їжі у посадки томатів і баклажанів. Гусениці карадрини та бавовникової совки пошкодили 1-5% плодів томатів. Із хвороб на томатах осередково поширені фітофтороз, у переважній більшості областей альтернаріоз, септоріоз, чорна бактеріальна плямистість, верхівкова гниль. На пізній капусті найчисельнішими повсюди залишаються капустяна попелиця, білокрилка, гусениці біланів, капустяної совки, молі.
В яблуневих садах триває живлення яблуневої плодожерки другого покоління. Серед сисних шкідників повсюди шкодять кліщі, попелиці. Із хвороб найбільш поширеними залишаються борошниста роса, парша, плодова гниль (уражено 3-12% плодів).
У виноградних насадженнях завдають шкоди виноградний зудень, звичайний павутинний та інші кліщі. Із хвороб на виноградниках скрізь продовжується розвиток мілдью, оїдіуму, осередково чорної та сірої гнилей за ураження 3-18% кущів і 3-5% грон.
Саранові переважно нестадні види та поодинокі стадні (італійський прус) у Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Сумській областях живляться в неугіддях, пасовищах, крайових смугах посівів просапних культур. Комахи окрилюються, паруються і відкладають зимуючі яйця у ворочках.
Повсюди на стерні зернових колосових культур з країв полів спостерігається живлення мишоподібних гризунів, чисельністю 0,5-1 колоній на гектарі.
У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.
За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 15.08.2024 року захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів проведений на площі - 34,9 млн. га, з них:
оброблено від бур‘янів - 15,7 млн. га;
оброблено від хвороби - 8,9 млн. га;
оброблено від шкідників - 9,3 млн. га.
Крім того використаний біологічний метод захисту рослин на площі понад - 1,0 млн.га.
Еще нет отзывов. Будьте первым!