"Важливо врегулювати питання вирощування сільгоспкультур на територіях, пов‘язаними з військовими діями. Адже аграрії, зокрема, у 2-3-5 кілометровій зоні від кордону з рф не мають можливості обробляти землю чи працювати на підприємствах. Необхідно, щоб держава долучилася до компенсації витрат, яких зазнають аграрії. Пропонується щорічна виплата компенсації з моменту, коли діяльність стала неможливою через воєнний стан", - зазначив Висоцький.
За його словами, зараз розробляються законодавчі зміни, які передбачатимуть дотації сільгоспвиробникам в таких регіонах. Також постійно триває робота над оновленням і проводженням на наступні роки програми "Доступні кредити 5-7-9".
Виконуючий обов‘язки міністра наголосив, що одна з серйозних проблем для аграріїв у прифронтовій зоні - забезпечення електроенергією. Тому ухвалені законодавчі зміни щодо звільнення від мита та ПДВ на ввезення в Україну обладнання для енергетики та запроваджено пільгове кредитування на його придбання.
Крім того, як наголосив в.о. міністра, для сільгоспвиробників у прифронтових регіонах діє низка державних програм з підтримки, які доступні підприємцям Чернігівщини. Зокрема:
аграрії на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га, можуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар. У Державному аграрному реєстрі йде прийом заявок.
допомога фермерам на поголівя худоби: ті, хто утримує від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову.
компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки - до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.
гранти на розвиток садів та теплиць - до 10 мільйонів гривень або до 7 мільйонів гривень відповідно. Також можна отримати до 8 млн грн на створення переробного підприємства.
Еще нет отзывов. Будьте первым!