Новости

11 серпня проводиться День грибів в Японії. Мацутаке

11 серпня проводиться День грибів в Японії. Мацутаке
11 серпня проводиться День грибів в Японії. Ці серпневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Цей день присвячений грибам. 11 серпня відзначається день народження Хікосабуро Морімото, першого японця, якому вдалося вирощувати гриби.

Мацутаке
Група вчених під керівництвом професора Сірасава Кента з Інституту досліджень ДНК Кадзуса в префектурі Тіба заявили, що вони повністю секвенували геном гриба мацутаке.

Міжнародний союз охорони природи вніс гриби мацутаке до свого списку видів, що перебувають під загрозою. Ці гриби вважаються цінним делікатесом у Японії.

За словами вчених, вони скористалися новою технологією для аналізу довгої геномної послідовності, щоб отримати генетичну інформацію грибів мацутаке.

Вони з’ясували, що гриби мають 13 хромосом і близько 160 млн пар нуклеотидів, а також близько 22 тис. генів, які визначають їх форму, смак і аромат.

Вчені також заявили, що геномні дані допоможуть визначити речовини, необхідні для росту грибів, а також гени, які відповідають за їх специфічний смак та аромат.

Сірасава зазначив, що повне секвенування геному будь-яких грибів виконане вперше у світі. За його словами, виконана його групою робота допоможе у культивуванні мацутаке у майбутньому.

Японські гриби мацутаке - найдорожчі у світі. Сягаючи 1000 доларів за кілограм, вони конкурують з трюфелями і вважаються одним з найцінніших інгредієнтів японської кухні.

Гриби мацутаке ростуть на Корейському півострові, в Китаї і навіть у Сполучених Штатах, але лише ті, що зібрані в Японії, особливо в районі Кіото, приносять справді приголомшливі гроші.

У той час як імпортні мацутаке можуть коштувати близько 50 доларів за пів кілограма або менше, японські гриби можуть коштувати вдесятеро дорожче. Щоб допомогти японським покупцям відрізнити імпортні мацутаке від місцевих, в Японії діє закон, який вимагає, щоб імпортні гриби були відмиті від бруду перед продажем, в той час як місцевий сорт має грубий, брудний вигляд. Японські мацутаке цінуються за сильний аромат, м’ясисту текстуру та ніжний смак.

На ціну японських грибів мацутаке впливає безліч факторів. По-перше, це дефіцит. За останні 70 років річний урожай скоротився на 95%, що зробило мацутаке рідкісним делікатесом. Їх збирають лише раз на рік, у вересні або жовтні, а інвазивні черв’яки нерідко знищують середовище існування грибів.

Щороку знаходять менш ніж 1000 тонн мацутаке. Вони ростуть на деревах червоної сосни, і їх доводиться збирати вручну в дикій природі людям, які вміють користуватися мотикою, щоб знайти їх. Через свій коричневий колір гриби мацутаке дуже добре зливаються з осіннім листям, тому, якщо ви не знаєте, де саме їх шукати, ви можете пройти повз них і зовсім не помітити.

Штучне вирощування мацутаке поки що виявилося нежиттєздатним, оскільки вони мають справді симбіотичні стосунки з червоними соснами. Вони також надзвичайно чутливі до погодних змін. Занадто спекотно - і нашестя комах впливає на врожай, занадто сухо - і вони просто не будуть рости. Це робить ринок грибів мацутаке дуже нестабільним.

Очевидно, що якість грибів як інгредієнта також відіграє важливу роль. Японські мацутаке подають у вишуканих ресторанах по всій Японії в супах, з рисом або просто смажать на вугіллі і подають з сіллю.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация