Новости

Зростання глобальних цін на олії, м'ясопродукти та цукор компенсувало поточне зниження цін на зернові

Зростання глобальних цін на олії, м'ясопродукти та цукор компенсувало поточне зниження цін на зернові
У липні світові ціни на продовольчі товари залишаються практично незмінними другий місяць поспіль, оскільки зростання міжнародних котирувань на рослинні олії, м’ясопродукти та цукор компенсувало поточне зниження цін на зернові, повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

У липні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, склав 120,8 пункту, що трохи нижче переглянутого показника в 121,0 за червень. Наразі індекс на 3,1 відсотка нижчий за відповідний показник роком раніше.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 3,8 відсотка порівняно з червнем через зниження світових експортних цін на всі основні зернові другий місяць поспіль. Котирування на пшеницю знизилися на тлі збільшення сезонної пропозиції завдяки поточним зборам озимих у північній півкулі та загалом сприятливим умовам у Канаді та Сполучених Штатах Америки, що посилюють очікування на великі врожаї ярої пшениці пізніше цього року. Експортні ціни на кукурудзу також знизилися, оскільки збирання врожаю в Аргентині та Бразилії випереджало торішні темпи, а посівні умови в Сполучених Штатах залишалися сприятливими. Індекс світових цін ФАО на рис знизився на 2,4 відсотка порівняно з червнем на тлі спокійної торговельної активності на рисові сорти Індика та Японіка.

Індекс цін ФАО на рослинні олії, навпаки, зріс на 2,4 відсотка з червня, досягнувши півторарічного максимуму. Світові котирування на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олію зросли завдяки високому попиту на соєву олію з боку біопаливного сектору та погіршенню перспектив врожаю соняшникової та ріпакової олії в кількох основних країнах-виробниках.

У липні Індекс цін ФАО на м’ясо зріс на 1,2 відсотка на тлі високого імпортного попиту на баранину, м’ясо птиці та великої рогатої худоби, навіть попри незначне зниження цін на свинину внаслідок надлишку пропозиції в Західній Європі.

Індекс цін ФАО на цукор збільшився на 0,7 відсотка порівняно з червнем, оскільки нижчі, ніж очікувалося, обсяги виробництва в Бразилії компенсували збільшення кількості мусонних дощів в Індії та сприятливих погодних умов в Таїланді.

Індекс цін ФАО на молочні продукти не змінився в липні, оскільки зниження котирувань на сухе молоко компенсувало зростання котирувань на масло та сир.

Отзывы посетителей:
(Следующие отзывы принадлежат опубликовшим их посетителям. Сайт не несет ответственности за содержание комментариев.)

Еще нет отзывов. Будьте первым!

Написать отзыв
Забыли пароль? Регистрация