"Підвищення цього податку (ПДВ) автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема на ліки та базові продукти харчування: хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян, наприклад людей пенсійного віку, навіть незначне підвищення цін на базові продукти харчування може стати значним фінансовим тягарем", - ідеться в розясненні Мінфіну, яке розміщено у пятницю на його сайті.
На думку міністерства, пропонується більш соціально справедлива модель, яка передбачає встановлення військового збору, зокрема на товари, що не є товарами першої необхідності, такі як автомобілі, нерухомість і ювелірні вироби.
Раніше цього тижня аналітичні центри, бізнес-асоціації та окремі бізнеси розкритикували пропозицію уряду щодо збільшення військового збору, зокрема, запровадження збору 1% від доходу юросіб, який фактично є податком з обігу, та збільшення військового збору із заробітної плати з 1,5% до 5%. Серед пропозицій до уряду було розглянути як альтернативу можливості підвищення ПДВ, детінізації та поліпшення роботи контролюючих органів.
Водночас Мінфін у своєму розясненні не згадує пропозицію щодо військового збору в 1% від доходів і збільшення військового збору з зарплати, хоча, за його оцінками, вони мають принести відповідно 50,5 млрд грн і 45,5 млрд грн зі 138,7 млрд грн додаткових доходів.
Міністерство знову наголосило, що від початку 2024 року, через значну затримку з постачанням зброї від наших партнерів, були вимушено збільшені видатки на сектор безпеки й оборони на суму близько $6 млрд, а наразі, з урахуванням нових запитів Сил оборони та інших військових відомств, потреба в їх додатковому фінансуванні оцінюється в 500 млрд грн.
"Пропонується найбільш мякий варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих, який складається з двох частин: майже три чверті … пропонується забезпечити не за рахунок перегляду податків (361,6 млрд грн). І лише одну частину (138,7 млрд грн) - за рахунок перегляду акцизів, військового збору та деяких інших заходів", - зазначив Мінфін.
Як повідомлялося, серед основних ініціатив уряду - підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів приблизно 45,5 млрд грн) і сплата його ФОПами в розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн), а також запровадження військового збору для юросіб і ФОПів 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн).
Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний звязок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного обєкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їх першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн).
Серед інших нововведень - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн з розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального (8,3 млрд грн), встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі 0,1 євро за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів (2,4 млрд грн), зниження порога безмитних посилок із-за кордону з EUR150 до EUR45 (3,3 млрд грн).
Очікується, що 2025 року ці заходи дадуть змогу поповнити держбюджет уже на 341,9 млрд грн, пише Інтерфакс-Україна.
Еще нет отзывов. Будьте первым!