"Жнива відбуваються активними темпами. Аграрії докладають чималих зусиль, щоб зібрати вирощений, попри небезпеку, такий довгоочікуваний врожай, і ранні зернові культури вже зібрано на 73% площі, тобто вже більше половини. Більша частина вже жнив пройшла", - сказала Рибакова.
Вона зазначила, що врожайність ранніх зернових склала в середньому 19,4 ц/га, а загалом в області вже намолочено 190 тис. т зерна.
За словами Рибакової, урожайність цьогоріч є низькою через кілька заморозків у травні, а також малу кількість опадів та дуже велику спеку.
Заступниця директора департаменту повідомила, що вже закінчили збирання пшениці аграрії в Шахівській, Удачниньській та Мирноградській громаді. Озиммй ячмінь повністю зібрано в Андріївській, Іллінівській, Краматорській та Мирноградській громадах. А збирання ріпаку вже завершено в Добропільській, Миколаївській та Шахівській громадах.
"Ще раз, говорячи про врожайність пшениці озимої та про врожайність озимого ячменю. Показники приблизно на 13 центнерів (з гектара - ред.) нижчі за минулорічні. Це через погодні умови", - акцентувала чиновниця.
Водночас лідерами за врожайністю зернових культур на Донеччині стали Андріївська, Покровська, Новогродівська громади, тут зібрано 23-25 ц/га.
Рибакова нагадала, що загальна посівна площа під урожай цього року в області становила 309 тис. га. Ранні зернові культури були засіяні на площі 157 тис. га (з них 97 тис. га - це озимі), ярі зернові культури - на 60 тис. га.
Також на Донеччині були цьогоріч посіяні технічні культури: це соняшник та озимий ріпак на площі 118 тис. га; овочеві культури та картопля - на 20 тис. га, кормові культури - на 4 тис. га.
У 2021 році Донеччина обробляла 1,41 млн га земель. У 2022 - повномасштабне вторгнення - площі посівів скоротилися до 406 тис. га, у 2023 році - до 364 тис. га. Станом на тепер ворог окупував близько 59% території області.
Еще нет отзывов. Будьте первым!