Передбачається, що головним фактором зростання стане продовольче споживання: у результаті за підсумками року споживання рису у світі на душу населення може збільшитися на 0,5% - до 53 кілограмів.
Нагадаємо: рис для більш ніж 3 млрд людей світу рис є основною продовольчою культурою, а для решти населення доповнює їх повсякденну культуру харчування здоровою й корисною їжею. Культурі рису належить також важлива роль у розвитку людської цивілізації.
У ХХІ ст. рис досить упевнено входить до групи провідних сільськогосподарських культур, які вирощують на всіх континентах світу. Разом із пшеницею й кукурудзою рис формує так званий продовольчий "кошик безпеки".
У світовому сільському господарстві з усього обсягу виробництва рису близько 83% зерна рису використовується на продовольчі цілі, тоді як на кормові потреби - 3% і решта 14% на інші потреби. З тим вищими темпами зростає використання рису на кормові цілі - на 2,09%.
Основний ринок рису - в Китаї та Індії. Ці країни також є одними з найбільших його виробників у світі.
Індія є другою країною світу після Китаю за обсягами світового виробництва та споживання рису.
Третім світовим виробником рису є Індонезія. Країна є досить густонаселеною й розташована на кількох тисячах островів. Тому рис у цій країні відіграє дуже важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки.
В‘єтнам є четвертою країною світу за обсягами виробництва рису.
Досить потужним світовим виробником рису є Таїланд.
Серед інших країн із потужними виробництвом рису варто згадати Філіппіни та Японію.
Україна імпортує рис для задоволення потреб внутрішнього ринку, оскільки не має власного достатнього виробництва.
Еще нет отзывов. Будьте первым!