Прогнозована врожайність зернових та зернобобових - 24 ц/га.
За даними Держстату, у 2021 аграрії Донеччини зібрали врожай з 596,3 тис га, в 2022 - 184,2 тис га.
Також в регіоні працює 18 підприємств у тваринницькій галузі ( на початку 2022 року працювало 67).
Виконуючий обов‘язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що у 2024 році сільгоспвиробники Донеччини можуть скористатися низкою державних програм з підтримки:
малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар;
фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець;
компенсація до 80% вартості проведення робіт з розмінування;
знижка до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту;
компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки - до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.
Висоцький зазначив, що автоматично від сплати податків звільняються сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри. Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які приймають рішення про звільнення від всіх податків у зв‘язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.
Виконуючий обов‘язки міністра також розповів, що Мінагрополітики зараз працює над тим, щоб розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. Така допомога буде дуже актуальною для фермерів Донеччини. Також у 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.
Еще нет отзывов. Будьте первым!