Зокрема, Мінагро хоче зібрати 200 млн USD на поточний маркетинговий рік.
"Нам дуже важливо, щоб на цих територіях зберігався розвиток життя. Тобто необхідно не допустити спустошення цієї території. Будь-яке відновлення це завжди вийде дорожче, складніше аніж її утримання. Тоді вже йтися про мінімум $ 1 тис на гектар. Крім того, в світі кількість ґрунтів, родючих земель зменшується, а чисельність населення збільшується. Тож не можна допустити, що коли війна завершиться, ми переможемо, а два мільйони гектарів будуть втрачені. Всі ресурси, які є в світі, вони мають бути доступні для подолання глобального голоду, продовольчої кризи. Ми ще не маємо офіційного підтвердження, що хтось готовий надати щось. Саму ідею ми офіційно представили 20 червня, розіслали всі обґрунтування, і будемо далі з липня збирати зворотний зв‘язок. Завдання максимум зібрати $ 200 мільйонів на цей маркетинговий рік, тобто до травня наступного року. Навіть якщо на самому початку буде $ 5−10 млн - це важливо. Треба починати. Людям дуже важлива впевненість, що підтримка буде", - заявив Висоцький в інтервю НВ.
Мінагро направило пропозицію наступним інститутам та країнам: Європейська Комісія, представники ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН), ЄБРР, USA, Швейцарія, Канада, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Японія, Корея.
Питання допомоги актуальне для фермерів Харківщини, Донецької, Запорізької, Херсонської, Сумської і Чернігівської областей.
Але дійсно найбільший обєм, де необхідна допомога - це Харківська область. В 25 кілометровій зоні (від кордону з Росією, чи лінією фронту) від півночі Чернігівської до Миколаївської області знаходиться приблизно 2,1 млн га земель. Зараз обробляється приблизно 50% з цього обсягу, десь 1 млн га.
Еще нет отзывов. Будьте первым!